Випробування паль статичні і динамічні

Перед початком будівельних робіт потрібно прорахувати всі можливі наслідки. Це необхідно зробити з урахуванням ґрунту (експертна оцінка грунту), на якому ведеться будівництво, використовуваних матеріалів і устаткування. Випробування паль пробними конструкціями дозволяють визначити відповідності несучої здатності опорних стовпів розрахунковим навантаженням, встановленим в проекті споруди що зводиться .

Від виду грунту залежать терміни “перепочинку” палі від пробної установки:

 • Пісок – до 3 днів перерви між роботами;
 • Водонасичений пісок – до 10 днів;
 • Глинисті і різновидні грунти – 6 днів відпочинку конструкції;
 • Щільний грунт – 1 день перерви;
 • Глинистий грунт м’яко і текучопластичної консистенції – 20 днів.

Статичні випробування паль

Хоч цей метод більш дорогий по відношенню до динамічного варіанту випробувань, він точніше імітує навантаження будови на конструкцію, максимально наближену до експлуатаційної за величиною і характером.

Статичні випробування ефективніше проводити за допомогою анкерних паль. Починається з обнулення показників приладів, потім домкрат подає на палю перше навантаження, яке вдавлює її в грунт.

Перед подачею більшого навантаження паля повинна стабілізуватися – тобто не зміщуватися вниз (максимально допустиме зміщення – 0,1 мм) протягом півгодини. Тривалість стабілізації залежить від типу грунту і може складати:

 • до 1 години – для піщаного типу;
 • до 2 годин – для глинистого типу.

Як тільки фундаментний елемент перестане зміщуватися вниз, фіксуються показники приладів.

Після стабілізації на опору подається наступне навантаження – і так далі, до останньої величини навантаження, певної випробувальної програми.

В результаті визначається величина несучої здатності палі і оформляється звіт за результатами польових випробувань, який видається замовнику.

Динамічні випробування паль

У порівнянні зі статичними випробуваннями динамічні дешевші, підходять для будь-яких видів паль будь-якої несучої здатності і результати видаються протягом дня.

На холостому ходу, вже на забиту палю, скидається дизельний молот. Це дозволяє відстежити зміни відмов «вживу» і визначити несучі шари грунту, оцінити несучу здатність забитих паль і визначити слабкі ділянки обраного пальового поля. В ході динамічних випробувань складаються графіки, на яких показується зміна стану палі при зміні навантажень, прикладених до неї.

Динамічні випробування проходять в 3 етапи:

 1. Інженери перевіряють ґрунт на неоднорідність і розраховують глибину занурення окремих конструкцій для вже встановлених паль.
 2. За допомогою молота підраховується кількість ударів на кожен метр занурення, а на останньому метрі – на кожні 10 см занурення. Якщо використовується віброустановка, вимірюється час, який знадобився пристрою для занурення опори на кожен метр в глибину, на останньому метрі – на кожні 10 см занурення.
 3. Після «перепочинку» палі проходить повторне тестування, результати якого і будуть вважатися найбільш точними і достовірними.

Услуги нашей компании:

Замовити послуги
нашого виробництва
Передзвонимо вам та відповімо
на всі питання по послугам нашого виробництва.


  НАШІ СЕРТИФІКАТИ

  Наші контакти:

  Адреса:

  Україна, м. Київ, ул.Волинская 48

  Тарасенков Сергій

  технічний директор
  067-397-77-69

  для технічних питань по будівництву і монтажу залізобетонних виробів.


  Сірий Сергій

  начальник відділу збуту
  099-446-77-00

  для розрахунку вартості замовлень

  x
  Чудово!
  Заявка прийнята

  Найближчим часом наш співробітник зв'яжеться з Вами і відповість на всі питання.

  x
  Замовити дзвінок


   x
   Замовити продукцію