Перед початком будівельних робіт потрібно прорахувати всі можливі наслідки. Це необхідно зробити з урахуванням ґрунту (експертна оцінка грунту), на якому ведеться будівництво, використовуваних матеріалів і устаткування. Випробування паль пробними конструкціями дозволяють визначити відповідності несучої здатності опорних стовпів розрахунковим навантаженням, встановленим в проекті споруди що зводиться .
Від виду грунту залежать терміни “перепочинку” палі від пробної установки:
Хоч цей метод більш дорогий по відношенню до динамічного варіанту випробувань, він точніше імітує навантаження будови на конструкцію, максимально наближену до експлуатаційної за величиною і характером.
Статичні випробування ефективніше проводити за допомогою анкерних паль. Починається з обнулення показників приладів, потім домкрат подає на палю перше навантаження, яке вдавлює її в грунт.
Перед подачею більшого навантаження паля повинна стабілізуватися – тобто не зміщуватися вниз (максимально допустиме зміщення – 0,1 мм) протягом півгодини. Тривалість стабілізації залежить від типу грунту і може складати:
Як тільки фундаментний елемент перестане зміщуватися вниз, фіксуються показники приладів.
Після стабілізації на опору подається наступне навантаження – і так далі, до останньої величини навантаження, певної випробувальної програми.
В результаті визначається величина несучої здатності палі і оформляється звіт за результатами польових випробувань, який видається замовнику.
У порівнянні зі статичними випробуваннями динамічні дешевші, підходять для будь-яких видів паль будь-якої несучої здатності і результати видаються протягом дня.
На холостому ходу, вже на забиту палю, скидається дизельний молот. Це дозволяє відстежити зміни відмов «вживу» і визначити несучі шари грунту, оцінити несучу здатність забитих паль і визначити слабкі ділянки обраного пальового поля. В ході динамічних випробувань складаються графіки, на яких показується зміна стану палі при зміні навантажень, прикладених до неї.
Динамічні випробування проходять в 3 етапи:
для технічних питань по будівництву і монтажу залізобетонних виробів.
для розрахунку вартості замовлень